Festival hrvatske košarke u dvorani Krešimira Ćosića

Festival hrvatske košarke u dvorani Krešimira Ćosića

Završnice Prvenstava Hrvatske za juniore, kadete, pretkadete i dječake u košarke igraju se od 23. do 26. svibnja u dvorani Krešimira Ćosića. Domaćin KK Zadar nastupit će sa svojim predstavnicima u svim uzrastima.

U rasporedu svakako valja obratiti pažnju i na vrijedne dodatne sadržaje otvorene svima koji žele nadograditi svoje znanje.

Naime, u Višnjiku je 24. svibnja od 14,00 do 17,00 sati na rasporedu predavanje prof.dr.sc. Slavka Trninića o sustavu cjelovitog razvoja igrača od 8. do 19. godine života. Nastavak je to uvodnog predavanja održanog na završnici Kupa „Krešimir Ćosić“ u Splitu, a koje je imalo odlične odjeke.

Posljednjeg dana završnica, 26. svibnja s početkom u 9:15 predavanje na temu trenažnog procesa reprezentacija će imati treneri „medaljaških“ reprezentacija, Milan Karakaš trener zlatne U16 reprezentacije te Damir Rajković, trener srebrnih U20 reprezentativaca s prošlog Europskog prvenstva.

Sam završni turnir Prvenstva Hrvatske za dječake, pretkadete, kadete i juniore će se održati od 23. do 26. svibnja 2019. u Zadru, u dvorani „Krešimir Ćosić“(dvorana 3 i velika dvorana), a predavanja u press centru Višnjika.

Temeljem plasmana na Poluzavršnim turnirima te Propozicija natjecanja, na Završnom turniru sudjeluju:

Dječaci:

 

KK Cedevita (prvoplasirani skupine A)

KK Zadar (prvoplasirani skupine B)

KK Stoja (drugoplasirani skupine A)

KK Vrijednosnice Osijek (drugoplasirani skupine B)

Pretkadeti:

 

KK Cibona (prvoplasirani skupine A)

KK Cedevita (prvoplasirani skupine B)

KK Stoja (drugoplasirani skupine A)

KK Zadar (drugoplasirani skupine B)

Kadeti:

 

KK Cibona (prvoplasirani JKL)

KK Cedevita (drugoplasirani JKL)

KK Zadar (trećeplasirani JKL)

KK Split (četvrtoplasirani JKL)

Juniori:

 

KK Cibona (prvoplasirani skupine A)

KK Cedevita (prvoplasirani skupine B)

KK Zadar (drugoplasirani skupine A)

KK Split (drugoplasirani skupine B)

 

 

RASPORED NATJECANJA:

 

23. svibanj 2019. (četvrtak)

 

Dvorana 3

 

13:00    PRETKADETI Polufinale 1   KK Cibona – KK Zadar

 

15:15    PRETKADETI Polufinale 2   KK Cedevita – KK Stoja

 

Velika dvorana

 

17:30    JUNIORI Polufinale 1         KK Cibona – KK Split

 

19:45    JUNIORI Polufinale 2         KK Cedevita – KK Zadar

 

 

 

24. svibanj 2019. (petak)

 

Velika dvorana

 

10:00    PRETKADETI za 3. mjesto – poraženi para 1-4 protiv poraženog para 2-3

 

12:15    PRETKADETI za 1. mjesto – pobjednik para 1-4 protiv pobjednika para 2-3

 

17:00    JUNIORI za 3. mjesto – poraženi para 1-4 protiv poraženog para 2-3

 

19:15    JUNIORI za 1. mjesto – pobjednik para 1-4 protiv pobjednika para 2-3

 

Press centar

 

14:00 – 17:00 – predavanje prof.dr.sc. Slavko Trninić

 

 

 

25. svibanj 2019. (subota)

 

9:30     polaganje cvijeća povodom 24. godišnjice smrti Krešimira Ćosića

 

Dvorana 3

 

13:00    DJEČACI polufinale 1   KK Cedevita – KK Vrijednosnice Osijek

 

15:15    DJEČACI polufinale 2   KA Zadar – KK Stoja

 

 

 

Velika dvorana

 

17:30    KADETI polufinale 1   KK Cibona – KK Split

 

19:45    KADETI polufinale 2   KK Cedevita – KK Zadar

 

 

 

26. svibanj 2019. (nedjelja)

 

Press centar

 

9:15 – 11:15  Predavanje Damira Rajkovića i Milana Karakaša

 

Dvorana 3

 

11:15    DJEČACI za 3. mjesto – poraženi para 1-4 protiv poraženog para 2-3

 

13:30    DJEČACI za 1. mjesto – pobjednik para 1-4 protiv pobjednika para 2-3

 

Velika dvorana

 

15:45    KADETI za 3. mjesto – poraženi para 1-4 protiv poraženog para 2-3

 

18:00    KADETI za 1. mjesto – pobjednik para 1-4 protiv pobjednika para 2-3

 

Komentari