Hrvatska bolja od aktualnih prvaka Španjolaca

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto u skupini D na Euru u Francuskoj nakon što je u susretu trećeg kola u Bordeauxu svladala branitelja naslova Španjolsku 2:1. Vatreni još čekaju ime protivnika s kojim će igrati u osmini finala.

Španjolska je povela golom Alvara Morate u sedmoj minuti, na 1:1 poravnao je Nikola Kalinić u 45., da bi pobjedu za prvo mjesto Hrvatskoj osigurao Ivan Perišić u 88. minuti. Junak je bio i Danijel Subašić, koji je u 72. minuti obranio 11-erac Sergiju Ramosu.

Hrvatska je u skupini osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, Španjolska je druga sa šest, Turska, koja je sa 2:0 (1:0) u Lensu svladala Češku, je treća s tri boda, dok je Češka ostala posljednja s jednim bodom.

Hrvatska će tako u osmini finala igrati u subotu u 21 sat u Lensu protiv jedne od trećeplasiranih reprezentacija iz skupine B, E ili F.