Igokea bolja od Zadra i poslala ga u dodatne kvalifikacije

U zadnjem 22. kolu regionalne ABA Lige Zadar je gostovao u Laktašima kod Igokee te je nakon četdeset minuta igre izgubio s uvjerljivih 100:82. Zadrani sezonu završavaju na pretposljednjem mjestu te ih čekaju kvalifikacije za ostanak u ligi gdje će im protivnik biti poraženi finalist ABA 2 lige.

Nakon boljeg ulaza Zadra u utakmicu i prednosti od 0:5, serija Igokee 14-2 za njihovo najveće tadašnje vodstvo 14:7. Odvojili su se domaćini na dvoznamenkastu prednost te su na kraju prve četvrtine vodili 26:14.

Nakon četiri minute u drugoj dionici najveće vodstvo za Igokeu od +20 (40:20). Do kraja četvrtine se prednost još povećala te je na poluvremenu rezultat glasio 61:39, što je ujedno i najveće vodstvo domaćina od +22.

Zadar otvara drugo poluvrijeme sa 7:0 i smanjuje prednost na 61:46. Ponovno su se do kraja opustili Zadrani te na kraju treće četvrtine rezultat glasi 79:62.

Približio se Zadar na -7 (82:75) pet minuta prije kraja utakmice no ipak nije došlo do preokreta te je rezultat na kraju utakmice glasio 100:82.

Najbolji pojedinci kod Zadra bili su Luka Žorić sa 23 poena i Luka Božić sa 15.