Košarkaši Zadra se osramotili u Beogradu

Nemoćni košarkaši Zadra upisali su poraz u Beogradu protiv FMP-a rezultatom 94:67. U prvim minutama utakmice oba tima su imala problema pri postizanju koševa. Rezultat je bio 12:12, a onda su domaćini serijom od 8:3 završili četvrtinu i vodili sa 20:15.

Brzo se FMP odvaja i na dvoznamenkastu prednost od 28:18. To je bio trenutak kada je počeo potpuni raspad Zadra i više se nisu uspjeli vratiti na jednoznamenkaste brojke. Svoju najveću prednost od 21 poen imali su domaćini nakon 20 minuta, rezultat je glasio 50-29. U drugom dijelu su se nastavile muke Zadrana, pri ulazu u zadnju dionicu bili su u minusu od 30 koševa razlike (73:43). Na kraju jako dugih 40 minuta za momčad Danijela Jusupa rezultat je glasio 94:67. Najistaknutiji kod Zadrana bili su Mavra sa 17 i Vuković sa 14 poena. Iduću utakmicu Zadar igra protiv Gorice u nedjelju u sklopu HT Premijer lige, a u regionalnom prvenstvu ABA lige će 9.12. biti gost Primorskoj.