Novi odlični rezultati plivača Jadere

Novi odlični rezultati plivača Jadere Novi odlični rezultati plivača Jadere

Na dva Međunarodna mitinga predstavnici Jadere osvojili su ukupno 15 medalja i peha.r

5 MEDALJA SA 42. MEĐUNARODNOG PLIVAČKOG MITINGA MLADOST 2014

Na zatvorenom bazenu SRC Mladost održan je 42. Međunarodni miting "Mladost 2014". U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji  od preko 520 natjecatelja iz 52 kluba i reprezentativaca iz 11 zemalja,  Hrvatske, Austrije, Bosne i Hercegovine, Njemačke, Mađarske, Rusije, Ukraine,  Slovenije, Srbije i Škotske  plivači Jadere su postigli veliki uspjeh. Ovo prestižno natjecanje s pravom nosi naziv jednog od najjačih plivačkih natjecanja u našoj zemlji, a na ovom mitingu su sudjelovala i velika imena svjetskog i europskog plivanja: Daryna Zevina, dugoprugaši Romanchuk Mikhailo i Sergey Frolov, Michael Jameisom osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Londonu, Damir Dugonjič, Dinko Jukić, te svi naši reprezentativci, a boje kluba branilo je 6 članova koji su se kući vratili sa 5 medalja (1xzlato, 2x srebro i 2xbronca).

Najbolje rezultate ostvario je ml. junior Leo Bavdek koji je osvojio medalje u svim disciplinama, do zlatne medalje doplivao je u disciplini 100m leptir s vremenom 58.61, dvije srebrne medalje osvojio je u disciplinama 400m slobodno (4:08.54) i 400m mješovito (4:40.50), dok je do brončane medalje doplivao u disciplini 200m slobodno (1:56.34).  Posebno veseli što je A finale plivao u najtežoj disciplini 400m mješovito te se s vremenom 4:40.50 uz srebrnu medalju u svojoj kategoriji plasirao na visoko 7 mjesto u apsolutnom poretku.

Do brončane medalje je doplivala i ml.juniorka Nikita Baraba i to u disciplini 100m leđno (1:09.67), istu disciplinu je u jutarnjim kvalifikacijama isplivala za 1:08.64. Još jedan nastup u finalu ostvarila je u disciplini 100m mješovito s vremenom 1:13.71 koje je u popodnevnom finalu popravila na 1:13.42 te se plasirala na 7 mjesto u svojoj kategoriji.

U jutarnjim kvalifikacijama za tri C finalne trke se izborila i ml. juniorka Barbara Ćustić, tako je 100m prsno ujutro plivala 1:19.54, a popodne 1:19.84 te se plasirala na 10 mjesto u kategoriji, 50m slobodno je ujutro otplivala za 30.81, a popodne za 30.78 i plasirala se na 11 mjesto, dok je najbolji plasman ostvarila u disciplini 50m prsno koju je ujutro otplivala za 37.90, a popodne za 37.73 te se plasirala na 7 mjesto.

U C finala su se plasirali i Ante Nižić koji je 50m leđno ujutro otplivao za 29.58, a popodne 31.84 i plasirao se na 8 mjesto dok je u disciplinu 50m slobodno u kvalifikacijama otplivao za 25.69, u je vrijeme u finalu 26.14 bilo dovoljno za 10 mjesto. Filip Skroče je 50m slobodno u kvalifikacijama otplivao za 24.99 dok se u popodnevnom finalu plasirao na 5 mjesto s vremenom 26.14.

 

10 MEDALJA I PEHAR SA 21 MEĐUNARODNOG PLIVAČKOG MITINGA

ZLATNI DUPIN U SPLITU

 Na 25m bazenu Polju u Splitu održan je 21. Međunarodni plivački miting Zlatni Dupin. U konkurenciji 13 klubova i 269 natjecatelja PK Jadera je predstavljalo 9 članova koji su doplivali do 10 medalja i pehara. Na ovom mitingu natjecatelji su bili podijeljeni u 3 kategorije: A -plivači 2003, plivačice 2004, B - plivači 2004, plivačice 2005. i C - plivači 2005. i mlađi, plivačice 2006. i mlađe, a na programu su bile slijedeće discipline: A i B kategorije nastupale su na dionicama 100m slobodno, prsno, leptir, leđno i mješovito, dok su natjecatelji plivali 50m dionice slobodno, prsno, leptir, leđno te 100m mješovito, a štafetu 6x50m slobodno su činili po jedan plivač i plivačica iz svake kategorije.

Najbolje rezultate na ovom natjecanju je ostvario Filip Smolić (2003) koji je u A kategoriji osvojio medalje u svim disciplinama u kojima je nastupio. Filip je do dvije zlatne medalje doplivao u disciplinama 100m prsno (1:22.98) i 100m mješovito (1:14.91), srebro je osvojio u disciplini 100m slobodno (1:06.67) i broncu na 100m leđno (1:17.85).Na kraju natjecanja zbrojem bodova najvrijednijeg rezultata iz oba dana Filip je skupio bodova i osvojio pehar za 2 mjesto u svojoj kategoriji.

Lovre Jerak (2005) je doplivao do 3 brončane medalje u C kategoriji i to redom u disciplinama 50m slobodno (35.54), 50m leptir (42.55) i 50m leđno (41.01), dok je u disciplini 50m prsno (48.86) doplivao do 5 mjesta.

Srebrnu medalju u B kategoriji je osvojila Marija Kuman (2005) i to u disciplini 100m leđno (1:31.66), dok je do brončane medalje u C kategoriji doplivala Lucija Klasić (2006) u disciplini 50m leptir (46.11).

Posebno veseli brončana medalja u štafeti 6x50m slobodno (3:36.00) do koje su zajedničkim snagama doplivali Filip Smolić, Noa Kuman, Lovre Jerak, Mia Klasić, Marija Kuman i Lucija Klasić.

Vrijedi istaknuti da su i drugi plivači Jadere u ostaim trkama u svojim kategorijama plasirali na visoke pozicije pa su tako među prvih 10 do cilja doplivali:

Noa Kuman 4 mjesto 100m leptir (1:31.75), 7 mjesto 100m mješovito (1:27.50) 8 mjesto 100m slobodno (1:17.65), Mia Klasić 8 mjesto 100m mješovito (1:36.70) 9 mjesto 100m slobodno (1:23.83),Marija Kuman 7 mjesto 100m prsno (1:46.19) i 100m mješovito (1:34.99), 10 mjesto 100m slobodno (1:24.62). Diego Bajlo 4 mjesto 100m mješovito (1:36.56) 9 mjesto 50m slobodno (37.22) i 50m leptir (45.92),Lucija Klasić 4 mjesto 50m slobodno (40.05) i 100m mješovito (1:45.53).Ema Krstić 5 mjesto 50m slobodno (40.69) i 50m leptir (46.80), 6 mjesto 50m prsno (57.50) i 100m mješovito (1:47.27),Roko Zubčić 4 mjesto 100m mješovito (1:36.50) 9 mjesto 50m prsno (51.38).

Komentari