Pobjeda za Dvanaestog anđela Hrvoja Ćustića

Pobjeda za Dvanaestog anđela Hrvoja Ćustića Pobjeda za Dvanaestog anđela Hrvoja Ćustića

U 18. kolu 2.HNL Zadar je ugostio Lučko nakon osvojenog boda protiv Bijelog Brda u prošlom kolu. Slavili su domaćini rezultatom 2:1. Pogotke su postigli Lovre Knežević i Vlatko Blažević. Bila je ovo pobjeda za Hrvoja Ćustića.

Prije početka utakmice predstavnici klubova, predsjednik NK Lučko, Petar Plahutar, Josip Bajlo (NK Zadar) te kontrolor suđenja Nikola Vercingetorkis Antolović su položili vijence na mjestu gdje je stradao Hrvoje Ćustić.

Prva veća prilika za Zadar rezultirala je pogotkom Lovre Kneževića za 1-0, ljepšu minutu za zabiti nije mogao zaželjeti pošto je gol postignut u 24. minuti simbolično s brojem na dresu preminulog Hrvoja.

U 43. minuti fantastična reakcija Bendera koji je sačuvao mrežu Zadra nakon opasnog kornera gostiju. Poluvrijeme sa par prilika sa obje strane završava 1-0 za Zadrane.

U 52. minuti prva šansa za goste u drugom poluvremenu. Iz slobodnog udarca je odlično reagirao Bender. U idućem napadu korner za Lučko, najviši je bio Haris Kaltak i zabio za 1-1.

Velika šansa za Zadar nakon voleja Muića ali je golman spektakularnom paradom spasio goste u 65. minuti.

Zadar ponovno vodi u 68. minuti golom Vlatka Blaževića na asistenciju Llanosa. Nakon asistencije Llanos je imao šansu za šah mat u 90. minuti no pogodio je stativu.

Pobjeda za Hrvoja je na kraju ipak ostvarena rezultatom 2-1. Zadar je s ovom pobjedom trenutno šesti na tablici i slijede mu tri gostovanja, prvo će biti iduću subotu protiv Dugopolja.