Pobjede košarkašica, kuglača, odbojkašica a poraz odbojkaša Zadra

Slavile su u nastavku Prve lige košarkašice Zadra isto kao i odbojkašice na gostovanju kod Nove Gradiške. Pobjedu vrijednu možda i ostanka u ligi ostvarili su kuglači Zadra, poraz su upisali odbojkaši.

Košarkašice Zadra uspjele su na Višnjiku svladati Šibenik rezultatom 67:63 u dvoboju 17. kola Prve lige. Zadranke se sada s omjerom od 12 pobjeda i 5 poraza nalaze na diobi trećeg mjesta koje dijele s Trešnjevkom i Pulom dok su na prvoj i drugoj poziciji i dalje Medveščak i Split sa po 15 pobjeda i 1 porazom. Borbu za doigravanjem naše košarkašice nastavljaju idućeg vikenda kada u još jednom derbiju gostuju u Zagrebu kod Trešnjevke.

Kuglači Zadra došli su do vrijedne pobjede u borbi za opstanak u Prvoj HKL. U dvoboju 14. kola Zadrani su u Mocirama ugostili splitskog Poštara, a u susretu dva davljenika na kraju je bolji bio domaćin koji je slavio sa 6:2. S nova dva boda Zadrani su napravili lagani odmak od zone ispadanja u kojoj se sada sa po sedam bodova nalaze Poštar i Velebit. U posljednje četiri utakmice koliko ih je ostalo do kraja prvenstva Zadrani ulaze sa 11 bodova i velikim izgledima da zadrže prvoligaški status.

Odbojkašice Zadra došle su do svoje treće pobjede u doigravanju za plasman u Super ligu. Do tri velika boda s kojima su ostale u igri za jedno od prva dva mjesta u skupini koja direktno vode u viši rang, Zadranke su došle pobjedom od 3:1 u setovima u gostima kod Nove Gradiške. U sljedećem kolu Zadranke dočekuju Osijek.

A samo 64 minute trebale su odbojkašima Medicinara Trnje da u Zagrebu s 3:0 u setovima pobjede Zadar u dvoboju 18. kola Prve HOL. Trener Marin Masnić priliku je dao mladim igračima s čijim je učinkom na kraju bio zadovoljan. U posljednjoj utakmici sezone odbojkaši Zadra kod kuće igraju protiv Varaždina.