Pobjede košarkašica Zadra i STK Donat, ostali upisali poraze

Ne baš rezultatski uspješan vikend zadarskih predstavnika u svojim natjecanjima. Do važnih pobjeda stigli su stolnotenisači Donata i košarkašioce Zadra. Poraženi su vaterpolisti, oddbojkaši i odbojkašice, kuglači te nogometaši Zadra.

Još jedan poraz vaterpolista Zadra 1952 u natjecanju Triglav A 2 lige. Rezultatom 8:16 na Višnjiku ih je porazio lider prvenstva Radnički iz Kragujevca. U sljedećem kolu Zadar gostuje u Kopru kod Triglava.

Košarkašice Zadra ostvarile su pobjedu u 4. kolu A1 lige za košarkašice. Pobijedile su Split u gostima rezultatom 80-78. U sljedećem kolu zadarske košarkašice na Višnjiku dočekuju Šibenik.

Kuglači Zadra upisali su poraz na gostovanju kod Grmoščice od 6,5:1,5 u dvoboju 7. kola Prve HKL. S četiri pobjede i tri poraza iz sedam utakmica Zadrani su sada pali na peto mjesto prvenstvene ljestvice sa osam bodova koliko ima i četvrtoplasirani Medveščak. Tablicu predvodi Zaprešić s 12 bodova.

Odbojkaši Zadra poraženi su kod kuće u dvoboju 4. kola Super lige od Medicinara Trnje rezultatom 3:0 u setovima. Nažalost, ništa bolje od svojih muških kolega nisu prošle niti odbojkašice Zadra koje su istim rezultatom u Zagrebu u dvoboju 5. kola Prve lige poražene od Dinama.

Zadar i Primorac Biograd su na gostovanjima 11. kola 3. HNL Jug pretrpjeli poraze. Nogometaši Zadra su poraženi u Zagori rezultatom 3-0. Nakon boljeg ulaska Zadra u utakmicu domaćini su poveli nakon kornera u 45 minuti. U drugom poluvremenu potpuni raspad Zadra je uzrokovao sa još dva gola u mreži Jerolimova. S istim rezultatom su poraženi i igrači Primorca na Lapadu protiv GOŠK-a. Zadar ostaje treći na tablici, jedino ih Urania eventualnom pobjedom sutra može baciti na četvrto mjesto. Primorac pada na deseto mjesto no pobjedom Kamena sutra bi pali na jedanaesto. Iduće se kolo upravo spomenuti klubovi sastaju, Zadar i Urania na Stanovima, dok će Primorac gostovati kod Kamena

U nastavku Prve stolneteniske lige predstavnici zadarskog Donata danas su ostvarili dvije gostujuće pobjede. Prvo su igrači trenera Davora Karlovića rezultatom 4:2 bili bolji od u derbiju kola od Stanfara iz Velike Gorice dok su kasnije porazili i momčad Zagreb sa 4:1. Donatovci se s pet ostvarenih pobjeda u isto toliko odigranih susreta nalaze na prvom mjestu.