Uvjerljiva pobjeda Zadra na otvaranju sezone. Šibenka bez šanse.

Uvjerljivu pobjedu na otvaranju HT Premijer lige ostvarili su košarkaši Zadra. U susretu prvog kola bez prisustva gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića igrači Veljka Mršića su rezultatom 92:52 nadigrali momčad Šibenke.

Furiozno su Zadrani otvorili susret. U trećoj minuti su vodili 15:0 a na isteku prve dionice bilo je 28:10. Većim djelom i druge četvrtine dominirao je domaćin te je na poluvremenu imao prednost 52:24.

Povećali su vodstvo igrači Zadra na ulasku u zadnji period na 65:37.

U preostalih deset minuta nije se dogodilo ništa značajnije te je momčad iz Krešinog doma slavila ranije spomenutim rezultatom.

Do pobjede su ih predvodili Darko Planinić i Jan Palokaj s 14 koševa. Dobre minute odradili su i Duje Brala koji je startao u petorci te je postigao 4 koša te Filip Paponja autor 9 koševa.

Sljedeće kolo na ovom istom mjestu donosi najveći hrvatski derbi, u petak će snage odmjeriti Zadar i Cibona.