Zadar ispustio pobjedu protiv Cedevite Olimpije

Poraz košarkaša Zadra u zaostaloj utakmici devetog kola regionalne ABA lige. Rezultatom 78:80 u Krešinom domu svladala ih je slovenska Cedevita Olimpija.Jaka Blažić kod Cedevite Olimpije postigao je najviše 23 koša dok je kod Zadra 20 ubacio Kodi Justice.

Dobro su igrači Zadra krenuli u susret te su poveli 10:6 na polovici prve četvrtine. Na krilima Blažića, serijom 14:2 Cedevita Olimpija se vraća te nakon deset minuta vodi 12:20.

Izjednačen je bio drugi period te su gosti na poluvremenu imali prednost 31:40 dok je uoči zadnjih deset minuta bilo 57:66 za sastav iz Ljubljane.

Tricama Cartera i Justice Zadar je u 32.minuti stigao do 65:69. Pogodio je Bursać i za 67:69. Pet minuta prije kraja Zadar je imao 70, Cedevita Olimpija 71. U zadnju minutu ušlo se rezultatom 78:78.

Bolje su je odradili gosti te su slavili s ranije spomenutih 78:80.