Zadar izborio majstoricu

Zadar       izborio majstoricu

Majstorica u Krešinom domu dat će odgovor tko će se u finalu PH pridružiti Ciboni. U četvrtoj utakmici polufinala košarkaši Zadra slavili su u Zagrebu protiv Cedevite rezultatom 78:84 te su izjednačili u seriji koja se igra na tri pobjede na 2:2.

Odlično su Zadrani odigrali prvu dionicu nakon koje su vodili 18:24.

S dobrom igrom nastavili su i u drugoj četvrtini te su u osamnaestoj minuti imali prednost 35:43 dok su na poluvremenu igrači Ante Nazora bili u vodstvu 42:44.

Cedevita je bolje krenula u nastavku te je nakon pola treće dionice bila u prednosti 55:48. Serijom 11:0 Zadar se vratio i vodio 55:59 dvije minute prije isteka četvrtine. Na ulasku u zadnji period bilo je 59:62 za sastav iz Krešinog doma.

S dvije trice Bašića Zadar je poveo 63:68 šest minuta prije kraja. Pogodio je Žorić dva bacanja za 65:78 Zadra dvije minute do isteka ogleda. Priveli su Zadrani ogled mirno kraju te su slavili ranije spomenutim rezultatom.

Luka Žorić postigao je najviše 18 koševa dok je briljantan sa 17 ubačaja bio Lovre Bašić.

Majstorica u Zadru na rasporedu je u subotu s početkom u 20 sati.