Zadar na Tornadov pogon svladao Cibonu

Košarkaši Zadra pobijedili su u prvoj utakmici poluzavršnice PH u Krešinom domu momčad Cibone rezultatom 89:78 te su u seriji koja se igra na dvije pobjede poveli 1:0. Druga utakmica poluzavršnice na rasporedu je u utorak u Draženovom domu s početkom u 20 sati.

Zadar je dobro krenuo u utakmicu te je vrlo brzo poveo 8:2. Igrala se peta minuta Cibona je stigla do izjednačenja 12:12. Zaigrali su gosti tada još bolje te su nakon prve četvrtine vodili 22:29.

Serijom 7:0 stigao je Zadar do izjednačenja ali to je bilo kratkog daha. Cibona je opet pobjegla te je na poluvremenu imala prednost 42:51.

Na krilima Tornada koji se spustio u trećoj dioninici tik iza koša Zadar se probudio i stigao do vodstva 57:56. Uoči zadnjih deset minuta na semaforu je svjetlilo 63:64 za Cibonu.

Furiozni domaćin četiri minute prije kraja poveo je 80:72 i tu je priči bio kraj. Ostatak susreta mirno su Zadrani priveli kraju u svoju korist.

Luka Božić kod Zadra bio je izvrstan s 25 koševa dok je u redovima Cibone Luka Žorić ubacio 31.

Druga utakmica poluzavršnice na rasporedu je u utorak u Draženovom domu s početkom u 20 sati.