Zadar pod Tornjem "poklonio" Ciboni pobjedu

U 25. kolu ABA lige košarkaši Zadra poraženi su od Cibone u Zagrebu rezultatom 77:75 (17:23, 16:13, 20:29, 24:10). I to u utakmici u kojoj su većim dijelom bili u prednosti, a u posljednju četvrtinu ušli su sa +12, 53:65.

No, momčadi Veljka Mršića to nije bilo dovoljno da izbori pobjedu. U četvrtoj četvrtini dopustila je Ciboni da se serijom trica vrati u život i u neizvjesnoj završnici dođe do pobjede.

U posljednju minutu Zadar je ušao s +1, 74:75 i loptom, nakon što je prethodno tricu pogodio Jan Palokaj. Međutim, Aleksandar Bursać je promašio tricu za mogućih +4, da bi na drugoj strani Roko Prkačin odlično reagirao nakon promašaja Matea Drežnjaka i "odbojkaški" zabio za 76:75.

Sjajni Novačić susret je završio sa 23 koša (trice 6-10), a po 12 su zabili Darko Planinić i Krešimir Radovčić, koji je tome pridodao i sedam asistencija. Kod Zadra Justin Carter je zabio 16, a Palokaj i Bursać po 13 poena.

Ovom pobjedom Cibona je dostigla Zadar na ABA ligaškoj ljestvici. Zadrani sada imaju omjer 8-16, Cibona i Split po 8-15, Borac 7-17, a pretposljednja Krka 7-15.