19:29 / 02.01.2016.

Ajme majko ima li kraja, šesti poraz Zadra u nizu

Novi uvjerljiv poraz košarkaša Zadra. U susretu 18. kola Regionalne ABA lige u Sremskoj Mitrovici ih je rezultatom 87:61 nadigrao Mega Leks. Šesti je to uzastopni poraz Zadrana koji pomalo tonu sve dublje na tablici.

Dobro je Zadar otvorio susret, poveli su igrači Ante Nazora u 5. minuti 13:2 i izgledalo je da će ovaj sraz možda biti njihova prekretnica i prekid crnog niza.

Međutim, od toga nije bilo ništa, malo pomalo domaćini su se vratili u susret te su tricom Savovića u 12. minuti i poveli 20:18. Do kraja prvog djela igra Zadra još je i sličila na nešto te se na odmor otišlo rezultatom 31:31.

Potpuni raspad u igri uslijedio je u trećoj dionici koju je domaćin dobio 32:12 i tako u svega nekoliko minuta riješio pitanje pobjednika. Zadnja četvrtina bila je za Megu samo rutinsko odrađivanje posla.

Kod Mega Leksa najviše 29 koševa postigao je Luwawu dok je Cosey u redovima Zadra ubacio 14. Nakon ovog kola Zadar ima omjer od 7 pobjeda i 11 poraza. Sljedeće kolo donosi novo veliko iskušenje i to gostovanje kod slovenskog Tajfuna.