Alkar - Zadar 97-104 (91- 91) nakon produžetka

17.04.2013.

22:08

Možda su košarkaši Zadra mislili da se neće trebati ni oznojiti i da će presuditi njihova kvaliteta u Sinju. Presudila je kvaliteta, ali su se za pobjedu morali više nego pošteno oznojiti. Kad igrate u užarenoj atmosferi kakva je bila u dvorani Alkara, može se odigrati i iznad onoga što uobičajeno pružate. Zadar razloge loše igre mora tražiti u puno primljenih koševa, u loše odigranoj obrani i početničkim greškama, te zahvaliti sreći koja ga je pratila u ovom susretu.

Kod Zadra Travis 25 koševa , Delaš 19 , a kod Alkara Žitko 25, Modrić 16.

Evo kako se odvijala utakmica od kraj prema početku:

Delaš slobodna ubacuje za 103-97 za kraj utakmice

Sinjani promašili i Zadar je imao ključni napad 0,32 prije kraja. Ivanov ubacuje 26 sec prije kraja za 101-97.

Prostran 99 : 97 1,01 prije kraja

U produžetku Sinjani su otišli na 4 razlike, a Zadar je stizao zaostatak. 1.26 prije kraja bilo je 97-97.

Delaš 91-91 kraj Delaš je izjednačio na 91 91 i Zadranima dao mogućnost za popravak u produžetku

0,21 sec 91- 89   do kraja, Travis ubacio za tri

Žitko ubacio slobodna i 91 je 85/  25 sec prije kraja

30 sec prije kraj nada za Zadar smanjili su na 3 razlike na 89 86

Žitko ( u drugom poluvremenu 20 koševa) bacanje 88 - 82

Nurkić ubacio i smanjio vodstvo 85:82 1,05 prije kraja

Modrić promašio tricu pri rezultatu 85: 80

Prostran smanjio 84 - 80 dvije minute prije kraja (2'.10'')

Modrić opet  trica 84:78 vodi Alkar 6 razlike

Modrić trica 81:78 vodi Alkar 3 minute prije kraja

3.50 prije kraja 78:78 Delaš ubacio oba bacanja

5 minuta prije kraja 73- 73 je rezultat .

Kraj je treće četvrtine 65:64 za Alkar, Mirko Modric 16, Travis 15 koseva, Zadrane očekuje neizvjesnih i odlučujućih deset minuta.

U 33.min je 67: 69 za Zadar.

U drugom dijelu Zadar je krenuo snažnije. U 23.min. je 42:50. Travis stize do 10 ubačaja i Zadar vodi s 8 razlike, što je najveća prednost Zadrana. No u 26.min je 52:55. Tricom Mirka Modrića, Alkar smanjio razliku, a u 39.min je 63:60. Za preokret domacina zaslužan je Kanaet koji ih odvodi do plus tri.

U prvoj cetvtini Alkar je vodio s 26:25, a na poluvremenu Zadar s 44 prema 40. U prvom poluvremenu uglavnom smo gledali izjednačenu utakmicu, s naizmjeničnim izmjenjivanjem u vodstvu obiju momčadi. Sinjani su u prvom dijelu pružili neočekivano žestok otpor. U 17.min bilo je 36:34 za Alkar, a u 19.min 38:42 za Zadar. Atmosfera u dvorani odlicna.Na poluvremenu 40:44 za Zadar Ive ivanov 9 koseva najviše kod Zadra, kod Alkara Mirko Modric 10.

Naši reporteri javljaju da susret gleda oko 1400 ljudi koji žestoko navijaju.