Belupo na Stanovima stigao do prve pobjede u sezoni

31.08.2013.

21:46

Zaslužena pobjeda nogometaša Slaven Belupa. U susretu 8. kola HNL na igralištu u Stanovima rezultatom 2:0 svladali su Zadar. Po slobodnoj procjeni, daleko najlošija utakmica Zadrana ove sezone.

Prvih 45 minuta bilo je za zaborav. Uspjeli smo zabilježiti samo jednu priliku, bio je to u 30. minuti udarac Brleka iz daljine, na mjestu je bio vratar Zadra, Matković

Bolje su u nastavku krenuli gosti te su u 68. minuti i poveli. Na asistenciju Melnjaka odlično je reagirao Dejan Glavica i doveo „farmaceute“ u vodstvo od 1:0. Očekivalo se da će se domaćin nakon primljenog pogotka malo trgnuti. Od toga nije bilo ništa, novi hladan tuš uslijedio je u 80. minuti, na konačnih 2:0 za Slaven Belupo prekrasnim pogotkom povisio je Enes Novinić.

U preostalom periodu više nije bilo pogodaka, tri boda zasluženo su otišla put Koprivnice. Igračima Belupa ovo je ujedno i prva pobjeda ove sezone dok će stručni stožer Zadra na čelu s trenerom Ferdom Milinom imati dosta posla u sljedećih 15 dana koliko radi reprezentativnih obveza sada traje prvenstvena stanka.

Zadar se na tablici sa sedam bodova nalazi na sedmom mjestu, nakon pauze prvi sljedeći protivnik s kojim će se sastati bit će u Puli momčad Istre.