22:32 / 29.05.2013.

Autor: rzd

Cibona bez problema do prve pobjede

Cibona je bila bolja u prvom susretu u Draženovom domu i Zagrepčani su slavili s 84-68. Doigravanje za naslov prvaka Hrvatske nastavlja se u Zadru. Cibona ima prednost od 1-0.

U prvom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske, Cibona je u dvorani Dražena Petrovića pobijedila Zadar 84:68 i u seriji na tri pobjede povela 1:0. Već nakon prvih deset odigranih minuta Cibona je imala prednost od 13 koševa. U drugoj četvrtini Zadrani su se uspjeli približiti na zaostatak od 4 koša dok se na poluvrijeme ipak otišlo osjetnijom prednošću domaćina. Rezultat je bio 47:37 u njihovu korist. To vodstvo u trećoj dionici još su Vukovi i povećali na plus 14 dok su na kraju slavili s uvjerljivih 16 razlike.

Trener Zadra, Ante Nazor.

„Čestitao bih Ciboni, zasluženo je pobijedila jer je kontrolirala susret od samog početka. Nedostajalo nam je tečnosti u igri, vanjski šut nam nije išao da bismo mogli parirati u ovoj utakmici. Ljut sam i što nismo ispoštovali neke odgovornosti u obrani. Nije bio naš dan, sada se moramo okrenuti drugoj utakmici."

Do pobjede su Cibonu predvodili Andrija Žižić i Jerel Blassingame sa 20 postignutih koševa dok je kod Zadra nešto bolji od ostalih bio Romeo Travis s 21 ubačajem.

Danijel Lutz, trener Cibone.

„Mislim da smo prije svega dobro stajali na terenu, optimum je da se braniš kvalitetno i da iz toga možeš forsirati igru koju želiš i koja ti je forte". Problem nam je bio što nismo završavali obranu, nismo iskontrolirali skok za koji smo znali da će biti problematičan. Radit ćemo na tome da popravimo zagrađivanje i da imamo više posjeda."

Druga utakmica na rasporedu je u subotu u Zadru dok se treća igra u Zagrebu, sljedećeg utorka.