Cibona i na Višnjiku bolja od Zadra

01.06.2013.

22:22

Iako su imali i vodstvo od 14 razlike Zadrani nisu uspjeli slaviti pred svojim navijačima. Cibona je u seriji koja se igra na tri pobjede povela 2:0. Jedna pobjeda djeli je od naslova državnog prvaka.

Drugi susret finala košarkaškog prvenstva Hrvatske između Zadra i Cibone pripao je igračima Cibone koji su slavili na Višnjiku u izvrsnoj atmosferi pred gotovo 9 tisuća posjetitelja. Nakon 40 odigranih minuta rezultat je bio u njihovu korist 92:76 te su u finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede poveli 2:0.

Odličnih prvih dvadeset minuta gledali smo u Krešinoj dvorani. Domaćin je bolje krenuo u utakmicu te je već na isteku prve četvrtine imao plus 11 a u 14. minuti i vodstvo od 35:21.

Vrlo brzo Cibona se vratila te je rezultat na kraju prvog poluvremena bio Zadar 48, Cibona 45.

Treća dionica u potpunosti je pripala gostima koji su uoči odlučujućih 10 minuta vodili 75:65. Pokušali su Zadrani u preostalom periodu još priprijetiti ali nisu uspjeli i ozbiljnije ugroziti vodstvo Vukova koji su na kraju i slavili s uvjerljivih 16 razlike.

Do uspjeha ih je predvodio izvrni Jerel Blassingame koji je postigao 21 koš, 19 je dao Dario Šarić dok je kod Zadra najviše 16 postigao Ante Delaš.

A treća, možda i odlučujuća utakmica igra se u utorak pod Tornjem. Ukoliko slavi Cibona, osvojit će novi naslov državnog prvaka dok bi se u slučaju pobjede Zadra serija opet vratila natrag na Višnjik. Ogled u Zagrebu igrat će se s početkom u 20 sati.

KK ZADAR - KK CIBONA 76-92 (30-19, 18-26, 17-13, 11-17)

KK Zadar: Ivanov 11, Travis 15, Thorne 10, Kaštropil 2, Delaš 16, Ramljak 9, Brkić, Krasić, Nurkić 6, Morović, Vrbanc 7, Prostran.

KK Cibona: Kus 3, Blassingame 21, Šarić 19, Marčinković, Rozić 9, Jagodić-Kuridža 1, Strawberry 16, Nicević 8, Žižić 13, Kovačević 2.