Cibona prvak

04.06.2013.

21:35

Košarkaši Zadra poraženi su i u trećoj, odlučujućoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske u košarci. Cibona je ovaj puta bila još uvjerljivija i pobjedila je rezultatom 101: 83. Ako je itko ove sezone pošteno "natamburao" Zadar, onda je to Cibona koja je večeras proslavila 18. naslov prvaka.

Košarkaši Cibone obranili su naslov prvaka Hrvatske nakon što su u trećoj utakmici finala doigravanja u dvorani Dražena Petrovića pred oko 5.000 gledatelja pobijedili Zadar 101:83 te su ukupnim rezultatom 3:0 slavili u finalnoj

seriji. Puno bolje u susret su krenuli domaćini te su već nakon deset odigranih minuta imali 13 koševa prednosti. U 13. minuti su otišli i na +15, tada se Zadrani bude, smanjuju njihovo vodstvo i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 49:42 za Cibonu.

U trećoj četvrtini gledali smo izjednačenu košarku te su domaćini u odlučujućih deset minuta ušli s prednošću od osam koševa. Odlično su posljednju četvrtinu otvorili igrači Zadra, stigli su na zaostatak od tri koša i onda su stali. Kada je Cibona šest minuta prije kraja utakmice pobjegla na plus 15 priča je završila i u dvorani je započelo slavlje domaćih navijača.

Trener Zadra, Ante Nazor.

"Čestitam Ciboni na zasluženo osvojenom naslovu. Bili su zaista bolji. Mi smo u dvije zadnje utakmice imali svoje šanse. U ovom susretu došli smo na tri razlike, ali nismo uspjeli izdržati i uvesti Cibonu u nervozu. Presudila je individualna kvaliteta Cibone. Tražili smo rješenja kako se suprotstaviti, ali jednostavno nismo mogli“.

Puno više razloga za zadovoljstvo imao je njegov kolega na klupi Cibone, Danijel Lutz.

„Odlično smo napadački otvorili susret, ali nismo uspjeli do poluvremena steći veću prednost. Zadar je došao odigrati pravu mušku utakmicu, lagano su počeli zabijati i odličnim šutom u trećoj četvrtini se vratio u utakmicu. Onog trenutka kada smo počeli kontrolirati skok i razbijati njihove kretnje napravili smo razliku i riješili utakmicu".

Cibonu su do pobjede predvodili Jerel Blassingame sa 20 koševa i sedam asistencija, Dario Šarić dao je 19 koševa i 11 skokova, dok su kod Zadra najbolji bili Ante Delaš sa 17 koševa i Franko Kaštropil koji je ubacio 16. Ovo je Vukovima ukupno 18. naslov prvaka u protekle 22 sezone, te sedma Dvostruka kruna jer su ove sezone osvojili i  Kup. Zadar je ostao na svoje dvije titule, onoj iz 2004. i posljednjoj 2008. godine.