Cibona u trećoj dionici slomila otpor Puntamičana

21.01.2021.

21:37

Četvrti uzastopni poraz košarkaša Sonik Puntamike. U susretu 19. kola HT Premijer lige u Jazinama ih je rezultatom 68:89 porazila zagrebačka Cibona. U sljedećem kolu Puntamičani očekuje gostovanje kod Gorice.

Prvo osjetnije vodstvo gosti su imali u petoj minuti kada su s dvije uzastopne trice Tonija Nakića poveli 6:14. Trgnuli su se domaćini te su nakon uvodnih deset minuta vodili 23:21.

Na polovici druge dionice Sonik je imao prednost 33:28 a na poluvremenu je bilo 46:41 za sastav iz Jazina.

Serijom 15:0 Cibona je otvorila drugi dio te je u dvadeset i petoj minuti imala vodstvo 46:56. Na ulasku u zadnju četvrtinu na semaforu je svjetlilo Sonik 58, Cibona 71.

Nisu imali snage Puntamičani u posljednjoj dionici za preokret te su igrači Ivana Velića mirno priveli susret kraju u svoju korist.

U pobjedničkom sastavu najviše 19 koševa dao je Toni Nakić dok je kod Sonika koji su nastupili bez ozlijeđenog Cvitkovića prvi strijelac s 15 ubačaja bio Jakov Vladović.