08:51 / 24.09.2018.

Fener u odličnom finalu ZDBT bolji od CSKA

Fenerbahce osvojio još jednom ZDBT u odličnom finalu. Ruski CSKA je imao priliku, međutim, ključne minute bolje su odigrali igrači Željka Obradovića koji su tako stigli do četvrtog naslova na ovom turniru.

Susretima za poredak u dvorani Krešimira Ćosića završilo je peto izdanje najjačeg košarkaškog pripremnog turnira u Europi, Zadar Basketball Tournamenta u organizaciji S Eventa.

Po četvrti put do naslova pobjednika stigao je turski Fenerbahce pobijedivši u izvrsnom finalu rezultatom 86:76. Treće mjesto pripalo je talijanskoj Olimpiji iz Milana koja je svladala njemački Bayern 82:77. Peti je bio izraelski Maccabi koji je bez problema nadigrao kineskog prvaka Liaoninga s uvjerljivih 100:64.

Najbolji strijelac i najkorisniji igrač turnira na kojem je bilo 15 NBA skauta a pratilo ga je više od 100 akreditiranih novinara iz cijelog svijeta bio je Mike James iz Olimpije Milano.