Hrvatska senzacionalnom pobjedom protiv Poljske izborila polufinale EP-a

27.01.2016.

22:35

Hrvatski rukometaši izborili su polufinale Europskog prvenstva nakon što su u Krakowu svladali domaćina Poljsku s 37:23 u jednoj od najnevjerojatnijih utakmica u povijesti hrvatskog sporta. Hrvatska će igrati polufinale sa Španjolskom, dok se u drugom polufinalu sastaju Njemačka i Norveška.

Hrvatska je prvo poluvrijeme dobila s 15:10, a u prvih deset minuta drugog dijela serijom 8-0 naši rukometaši su poveli s 23:10 i počeli vjerovati u čudo. U 46. minuti Hrvatska je povela s s najvećih 30:13, a do kraja je uspjela sačuvati pobjedu protiv nemoćnih i izgubljenih Poljaka.

Kod Hrvatske su najbolji bili Manuel Štrlek s 11 golova, Marino Marić je postigao sedam, a Zlatko Horvat pet golova, dok je vratar Ivan Stevanović imao 13 obrana. Poljake je predvodio Karol Bielecki s četiri pogotka.

Ranije su u našoj skupini Norvežani su senzacionalno pobijedili olimpijske, svjetske i europske prvake Francuze s 29:24, dok je Bjelorusija bila bolja od Makedonije s  30:29. Norveška je pobjednik skupine s devet bodova, Hrvatska je druga sa šest, koliko imaju i Francuzi i Poljaci, Bjelorusija je peta s dva boda, a Makedonija posljednja s jednim bodom.