I Mornar uzeo bodove iz Krešinog doma. Zadar i dalje bez pobjede.

21.10.2018.

21:42

Četvrto kolo regionalne ABA lige donijelo je i četvrti poraz košarkaša Zadra. Rezultatom 83:93 u dvorani Krešimira Ćosića porazio ih je Mornar iz Bara. U sljedećem kolu Zadar gostuje u Beogradu kod Partizana.

Odlično su domaćini krenuli u susret te su u trećoj minuti poveli 9:0. Igrala se peta minuta na semaforu je bio rezultat 11:10 za Zadar. Na krilima tek pristiglog Magarittya i njegovih sedam ubačaja bilo je 27:18 za momčad s Višnjika nakon prve četvrtine.

Imali su Zadrani početkom druge dionice vodstvo 30:22, serijom 8:0 Mornar je brzo stigao do izjednačenja. Poveli su gosti 38:39 u sedamnaestoj minuti dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 43:47 za Mornar.

Gosti su odlično otvorili nastavak te su u 26. minuti vodili 52:63 a na ulasku u zadnji dio imao je Mornar 67 a Zadar 61.

Stigli su domaćini šest minuta prije kraja na zaostatak od svega tri koša (71:74) i tada su se ugasili. Otišli su gosti na 71:87 i time zaključili pitanje pobjednika ovog susreta.

Malcolm Grant s 22 koša bio je prvi strijelac Zadra dok je kod Mornara najviše 19 postigao Waller.