Hrvatski radio

Radio Zadar

Jusup i Ivanov uoči Mege: "Uz podršku navijača idemo po pobjedu"

05.01.2020.

09:15

Autor: Željko Kapelari

Jusup i Ivanov uoči Mege: "Uz podršku navijača idemo po pobjedu"

Jusup i Ivanov uoči Mege: "Uz podršku navijača idemo po pobjedu"

Foto: - / -

Košarkaši Zadra u dvoboju 14. kola ABA lige u nedjelju u dvorani Krešimira Ćosića dočekuju Mega Bemax. Za momčad s Višnjika ovo je svakako jedna od najvažnijih utakmica dosadašnjeg dijela sezone s obzirom da im u goste dolazi izravni konkurent u borbi za ostanak.

Naime, Mega i Zadar, kao i Igokea, nalaze se na diobi posljednjeg mjesta ljestvice s identičnim omjerom od tri pobjede i deset poraza pa stoga i nije potrebno posebno isticati koliko bi Zadranima značila pobjeda u nedjeljnom ogledu.

No, kako igračima u plavo-bijelom dresu ove sezone baš i ne ide protiv ekipa iz donjeg dijela ljestvice, sigurno je kako će se za nju morati itekako pomučiti.

„Ne smijemo gledati na ovu utakmicu fatalistički. Psihološka priprema jest teža od onih utakmica kada igraš protiv favorita ali je slična kao i za svaku drugu. Moramo se fokusirati na konkretne stvari u igri i mozak zaokupirati s onim što treba napraviti a ne s onim što bi moglo biti. Jer kada dođe utakmica samo su dvije opcije. Ili ćeš pobijediti ili ćeš izgubiti. Toga moramo biti svjesni i mi i publika“, kaže strateg Zadra Danijel Jusup čija bi ekipa protiv Mege dodatan motiv trebala tražiti u činjenici kako im je Mega na startu prvenstva nanijela jedan od najtežih poraza kada su u Beogradu slavili s 24 razlike. 

 „Niti ne razmišljamo o toj razlici. To više nisu iste ekipe s početka sezone i zato smatram da je to jedna sasvim nova utakmica. Oni su se pojačali s dva odlična igrača na poziciji razigravača. I Kendrick Perry i Nemanja Nenadić su vrlo jaki na lopti u tranziciji što svakako otežavao posao protivničkim ekipama. Izuzetno će nam biti potrebna pomoć publike bez koje i ove utakmice što smo dobili možda i ne bi bilo tako“, kaže Jusup koji se osvrnuo malo i na roster beogradskog sastava.

„To je srpska škola košarke. Produkcija i sustav rada gdje mlade ekipe napreduju kroz godinu. Neki njihovi igrači su sada iskočili na jednu puno višu razinu. Pogotovo Marko Simonović koji nije isti igrač na početku sezone i sada. Brzi su, svi su odlični šuteri i sigurno je kako će to biti jedna jako zahtjevna utakmica. Ali moramo na nju gledati kao i na svaku drugu. Ući maksimalno fokusirani i koncentrirani pa ćemo vidjeti što će donijeti kraj.“

A svjestan važnosti nedjeljne utakmice protiv Mege je i kapetan Ive Ivanov.

„Ovo je stvarno vrlo bitna utakmica za nas. Mega je jedna talentirana momčad koja u posljednje vrijeme igra jako dobro i bit će to jedan jako težak susret. Priprema je već krenula i znam kako će svaki igrač koji u nedjelju bude u sastavu dati sve od sebe za pobjedu. Nadam se kako ćemo uz podršku naših navijača do nje i doći“, kazao je u najavi dvoboja kapetan Ive Ivanov naglasivši kako sjajnu atmosferu unutar ekipe kvari tek ozljeda Ivana Siriščevića.

Utakmica između košarkaša Zadra i Mege Bemaxa u nedjelju počinje u 18 sati uz prijenos u našem programu.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.