Košarka: Jolly šokirao Višnjik

20.04.2013.

22:32

Kakvo iznenađenje u Krešinoj dvorani. Favorizirani Zadar odigrao je sramotnu utakmicu, ukazanu priliku gosti iz Šibenika znalački su iskoristili i zasluženo su nanijeli drugi poraz igračima Ante Nazora. Ross sa zvukom sirene odlučio pobjednika.

Neočekivano do nove pobjede u A-1 ligi za prvaka stigli su košarkaši šibenskog Jollya. U dvorani Krešimira Ćosića rezultatom 73:71 u susretu 7. kola porazili su Zadar.

Odlično su gosti krenuli u ogled te su nakon dvadeset odigranih minuta za favoriziranim domaćinom zaostajali svega šest koševa. Niti nakon toga nisu posustali, i treću četvrtinu odradili su dobro te je Zadar uoči odlučujućih deset minuta imao minimalno vodstvo od 55:54.

Kao što se i očekivalo uslijedilo je neizvjesnih zadnjih deset minuta a pobjednika je odlučio posljednji napad. Domaćin je vodio 71:70, lopta je bila za goste. U ruke ju je uzeo Ross te je sa zvukom sirene pogodio za konačnih 71:73 i veliko slavlje Šibenčana na Višnjiku.

Upravo Ross s 29 koševa bio je najbolji gostujući igrač dok je Romeo Travis kod Zadra postigao 15. Drugi je ovo poraz Zadra u sedam kola. Već u utorak čeka ih novi izazov, na Višnjik stiže Cedevita.