21:36 / 11.12.2016.

Košarka: Poraz u Tivoliju, Ramljak promašio tricu za pobjedu

Poraz koji boli doživio je Zadar u Tivoliju. Tricu za pobjedu protiv Olimpije u susretu 13. kola ABA lige promašio je Ivan Ramljak. Šteta, moglo je biti i drukčije, ovako treba se okrenuti novim izazovima.

Prvo poluvrijeme u Tivoliju donijelo je zanimljivu košarku. Nakon uvodnih deset minuta Olimpija je vodila 24:21 dok je Zadar u 15. minuti stigao da prednosti 28:32.

Serijom 9:0 domaćin je dvije minute prije isteka prvog djela poveo 37:32 dok se na predah otišlo vodstvom Zmajčeka 45:37.

Šest uzastopnih koševa postigao je Zadar u trećoj dionici te je u 25. minuti stigao na zaostatak od svega dva koša 45:43 a minutu kasnije bilo je 47:47. Dvije minute prije kraja treće četvrtine Zadar je vodio 49:54. Uoči zadnjih deset minuta igrači Nevena Plantaka imali prednost 55:58.

Pet minuta ostalo je do kraja ogleda, na semaforu je rezultat bio Olimpija 65, Zadar 67. Očekivano, uslijedila je uzbudljiva završnica. Minutu prije kraja košem Barača, Zadar je vodio 74:75. Jedno od dva bacanja Janković je pogodio za izjednačenje 75:75 dvadeset pet sekundi prije kraja. Isto je napravio i Marinković, 13 sekundi je ostalo, Zadar je poveo 75:76. Jefferson je tada oba bacanja realizirao za prednost Zmajčeka 77:76. Mazalin se spetljao i izgubio loptu, Oliver je nakon prekršaja realizirao jedno bacanje za 78:76. Osam sekundi je ostalo do kraja, za tri je pucao Ramljak i promašio. Šteta, pobjeda je pripala Olimpiji, Zadar ima za čim žaliti. Ako je netko trebao uzeti zadnji šut to je definitivno bio kapetan Vladović.

Ivan Marinković kod Zadra dao je najviše 17 koševa uz 10 skokova dok su po 15 postigli Vladović (8 asistencija) i Barač. U redovima pobjedničkog sastava prvo ime s 24 ubačaja bio je Janković.