Košarka: Zadar očekivano slavio kod Hermesa

10.12.2017.

19:03

Deveto kolo HT Premijer lige donijelo je sedmu pobjedu košarkaša Zadra. Rezultatom 87:63 Zagrebu su bili bolji od Hermes Analitike. Luka Božić s 22 koša bio je najučinkovitiji kod Zadra dok je prvi seniorski koš postigao Roko Erslan.

U prvih deset minuta gledali smo izjednačenu igru. Nakon tog uvodnog djela Zadar je vodio 24:20.  Košem Brzoje u 15. minuti Zadar je imao +7 (33:26), nešto kasnije i vodstvo od devet koševa (41:32).  Rezultat na poluvremenu glasio je Hermes 34, Zadar 41.

U trećoj dionici Zadar je po prvi puta imao i dvocifrenu prednost. Knowles je u 26. minuti pogodio za 50:39 a zatim i 58:39 nakon ubačaja Ivanova. Serija 14:0 Zadra u tom djelu bila je ključna za nastavak dvoboja. Uoči zadnjih deset minuta momčad s Višnjika je vodila 61:45.

Ostatak utakmice bio je tek formalnost za igrače Aramisa Naglića koji su u konačnici i slavili rezultatom 87:63. Luka Božić s 22 koša bio je najučinkovitiji kod Zadra dok je prvi seniorski koš postigao Roko Erslan.

U sljedećem kolu državnog prvenstva Zadar će ugostiti momčad Šibenika.