21:16 / 04.12.2015.

Košarka: Zadru u Nikšiću presudila katastrofalna treća dionica

Trinaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je u Nikšiću sraz između Sutjeske i Zadra. Zadrani nisu uspjeli stići do četvrte pobjede u nizu, domaćin ih je nadigrao rezultatom 71:60. Loša treća dionica koju su izgubili 24:7 bila je presudna za konačan ishod dvoboja.

Nakon početnih 4:0 za Sutjesku, Zadar je zaigrao odlično. S četiri uzastopne trice (I. Ramljak, Bošnjak, Pašalić, Delaš) u 9. minuti igrači Ante Nazora poveli su 25:13 dok je prva dionica završila  27:19 u njihovu korist.

Petnaesta minuta igre pokazivala je na semaforu vodstvo gostiju 31:25 dok su dvije minute prije kraja druge četvrtine Zadrani vodili 34:25. Na odmor se otišlo rezultatom 36:31 za igrače iz Donatovog grada. Delaš je postigao 12 a Ivan Ramljak 10 koševa.

Bolje su treću dionicu otvorili domaćini te su u 25. minuti stigli do izjednačenja 39:39.  Zatim su i poveli 46:39 koševima Albijanića, napravivši seriju 13:0.  Uoči odlučujućih deset minuta Sutjeska ima prednost 55:43, treću dionicu dobili su rezultatom 24:7.

Pet minuta prije kraja susreta Sutjeska je imala sigurno i uvjerljivo vodstvo 59:47 a nešto kasnije i 63:50. Povratka nije bilo, uslijedio je šesti poraz Zadra ove sezone.

Bolji od ostalih kod Zadra bili su Delaš s 24 koša dok je Ivan Ramljak ubacio 17. U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Cibone.