21:07 / 07.10.2020.

Košarkaši Diadore pobjedom nad Dubrovnikom izborili osminu finala Kupa

Još jedan vrijedan rezultat ostvarili su košarkaši Diadore. Zadarski drugoligaš u susretu finala regije Jug Kupa Krešimira Ćosića u dvorani Jazine bio je bolji od prvoligaša Dubrovnika rezultatom 78:72.

Time su Entuzijasti ponovili prošlogodišnji povijesni uspjeh kada su se plasirali u osminu finala ovog natjecanja gdje su kasnije izgubili od Šibenke.

Vodili su igrači Diadore na poluvremenu 36:32 a na ulasku u zadnji period 58:51.

Tricom Zadranina Vrkića, Dubrovnik je nakon serijie 9:0 poveo 58:60. Pet minuta prije kraja bilo je 62:62.

Bolje su domaćini odradili preostali period te su stigli do zaslužene pobjede i velikog slavlja.

Do pobjede su ih predvodili Marčev s 27 poena i 10 skokova, Bašić s 11 koševa i 6 asistencija, Barbaroša je zabio 13 uz 5 skokova i 4 asistencije, a još jednu sjajnu rolu odigrao je Anthony Bauer s 10 poena u 13 minuta igre.