21:33 / 24.06.2020.

Medveščak na Višnjiku bolji od vaterpolista Zadra 1952

U prvoj utakmici za deveto mjesto u Hrvatskoj vaterpolisti Zadra 1952 poraženi su na Višnjiku od zagrebačkog Medveščaka rezultatom 9:14. Ivan Vrbnjak i Marin Jovančević postigli su kod Zadra po 3 gola, 2 je dodao Lovre Zelić a 1 Jajčinović.

Nakon uvodnih osam minuta domaćin je imao vodstvo 3:2 dok je na poluvremenu rezultat glasio 4:5 za goste.

Izjednačili su Zadrani na otvaranju treće dionice na 5:5, tada je uslijedio period odlične igre momčadi iz Zagreba koja je uoči zadnje četvrtine vodila 6:11.

Pitanje pobjednika već se tada znalo tako da zadnjih osam minuta nisu ponudili ništa spektakularno. Slavio je Medveščak s lijepih pet golova razlike uoči uzvrata koji se igra u subotu u Zagrebu.

Ivan Vrbnjak i Marin Jovančević postigli su kod Zadra po 3 gola, 2 je dodao Lovre Zelić a 1 Jajčinović. Kod gostiju najviše 4 gola dali su prošlogodišnji igrač sastava s Višnjika Luka Lipej te Tomislav Denoble.