Na Delašev pogon Zadar porazio Partizana

16.11.2015.

23:25

Velika pobjeda košarkaša Zadra. U susretu 10. kola regionalne ABA lige u odličnoj atmosferi Višnjika rezultatom 65:61 svladali su beogradski Partizan. Šesto mjesto na tablici trenutačno drže igrači Ante Nazora.

Odlično je Zadar krenuo u utakmicu, poveo je 8:1 a nakon deset odigranih minuta vodio je 21:14. Igrala se 14. minuta domaćin je imao prednost 27:18 a u 19. minuti i najvećih +11 (34:23).

Na poluvremenu je rezultat glasio 36:28 za Zadar. U trećoj dionici Partizan igra odlično, poveli su crno bijeli 51:46 dok je koševima Delaša, Zadar poravnao na 51:51 uoči ključnih deset minuta.

Očekivano, uslijedila je uzbudljiva zadnja dionica. Imali su gosti u 34. minuti vodstvo 57:51. Zadar se tada uzdigao poput feniksa i serijom 14:4 riješio pitanje pobjednika.

Do slavlja ih je predvodio Ante Delaš s 27 ubačaja. Pet pobjeda i pet poraza učinak je Zadra sada. U sljedećem kolu gostuju u Skoplju kod MZT-a.