Nakon Alkara i Zadra, Puntamičani bolji i od Vrijednosnica Osijek

22.11.2020.

20:50

U 11. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike došli su do nove, već sedme prvenstvene pobjede. Momčad Hrvoja Vlašića u Jazinama je slavila protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 97:92. Sonik je sada s omjerom 7-4 pri samom vrhu prvenstvene ljestvice.

Bila je to izuzetno atraktivna, efikasna i neizvjesna utakmica, u kojoj je zadarska momčad na koncu došla do zaslužene pobjede.

Na ulasku u posljednju minutu Sonik je imao +6, 93:87, ali je na drugoj strani Amerikanac Dylan Frye pogodio tricu, a nakon promašaja Puntamičana, Pavao Pajić dvicu za samo -1, 93:92, četrdeset sekundi prije kraja. Ključna dva bacanja za 95:92 tada je pogodio Tomislav Cvitković, a nakon promašene trice Fryea za moguće izjednačenje, priču je zapečatio Daniel Zovko.

Inače, tijekom svih 40 minuta nijedna momčad nije imala dvocifrenu prednost. Gosti su u prvoj četvrtini imali najvećih +7 (10:17), a domaći dvaput najvećih +8. Prvi put početkom druge dionice, 27:19, a drugi put dvije minute prije kraja, 91:83. Ali ni ovaj put bez drame nije moglo.

Najefikasniji kod Sonika bio je dvojac Cvitković (23p, 5sk, 4as) i Lovre Runjić (22p), dok je Sandro Rašić zabio 16, uz šest skokova i četiri asistencije. No, još jednom bila je to prava timska pobjeda Vlašićeve momčadi. Jakov Vladović i Daniel Zovko zabili su po 12 poena, prvi uz četiri asistencije, a drugi uz devet skokova, dok je četvrti igrač sa četiri asistencije (uz 9 poena) bio Teo Petani.

Kod Osijeka je Antonio Jordano zabio 22, Arijan Lakić 16, a Robert Kujundžić 15 koševa. KOMPLETNA STATISTIKA