Očekivana pobjeda košarkaša Zadra kod Dubrave

05.11.2020.

21:53

U 9. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra očekivano su bez većih problema odnijeli bodove iz Dubrave slavivši 67:82. Nakon osam odigranih utakmica Zadar ima omjer 8-1, a jedan poraz imaju još Cibona (6-1) i Gorica (4-1).

Furnir se, doduše, dobro držao u prvom poluvremenu, koje je završilo sa samo tri poena prednosti za momčad Veljka Mršića, 35:38. U tom razdoblju Zadrani su promašili čak 15 trica (1-16).

I još su se domaći do pred kraj treće četvrtine držali ispod 10 razlike, ali za nešto više nisu imali ni kvalitete ni snage. Zadar je uoči posljednjih deset minuta igre imao +14 i bez problema je priveo susret kraju. Završilo je 67:82.

– U prvom poluvremenu nismo mogli pogoditi ništa, 1-16 je zaista preslabo za profesionalnu momčad. No, u nastavku smo počeli pogađati šuteve, odvojili se i prelomili susret. Dobro nam je došla ova utakmica nakon prethodnog poraza koji nas je mentalno dosta spustio. Sada se okrećemo sljedećoj, koja je već za dva dana. Moramo nastaviti raditi i biti bolji – kazao je Veljko Mršić trener Zadra.

Najbolji igrač utakmice bio je Chinanu Onuaku, koji je za 24 minute postigao isto toliko koševa i tome pridodao 11 skokova. Dobru ulogu odigrao je i mladi Duje Brala sa 15 poena, dok je Jure Planinić postigao 10. Kod Dubrave su po 14 zabili Lukša Buljević i Danko Branković, a 10 Zadranin Ante Smolić.

KOMPLETNA STATISTIKA

Odigrali smo dva različita poluvremena. U prvom smo se pošteno ispromašivali, ali u drugom je do bilo dosta bolje i došli smo do zaslužene pobjede. Okrećemo se Partizanu i pokušat ćemo odigrati što bolje u Beogradu – rekao je Duje Brala.

Nakon osam odigranih utakmica Zadar ima omjer 8-1, a jedan poraz imaju još Cibona (6-1) i Gorica (4-1). U sljedećem prvenstvenom kolu (12. studenog) na Višnjik stiže Split, ali prije toga Zadrane u subotu očekuje teško gostovanje kod Partizana u Beogradu u skopu 6. kola ABA lige.