Pobjeda košarkaša Zadra na otvaranju sezone

05.10.2013.

22:00

Odlično otvaranje sezone za košarkaše Zadra. U dvorani Krešimira Ćosića pred oko 3 i pol tisuće posjetitelja rezultatom 71:67 porazili su mađarski Szolnoki.

Nakon početnog vodstva gostiju od 4:0, domaćin je vrlo brzo preuzeo stvari u svoje ruke te je košem Dijana početkom druge četvrtine po prvi put i poveo s deset razlike (19:9) dok se na poluvrijeme otišlo vodstvom 31:22 za igrače Hrvoja Vlašića.

Marko Car odveo je Zadar u 26. minuti i do +17 dok je uoči posljednjih deset minuta semafor pokazivao Zadar 51, Szolnoki 40. Zaprijetili su Mađari u odlučujućoj dionici, u 37. minuti stigli su i na zaostatak od svega tri koša ali dalje nisu mogli.

Car je odličan bio u presudnim trenucima i koševima s crte slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu Zadra od 71:67. Upravo on sa 17 koševa bio je i prvi strijelac Zadra dok je izvrsnu partiju odigrao i Marko Ramljak koji je dao 15 koševa.

U sljedećem kolu koje se igra u utorak Zadar gostuje u Podgorici kod Budućnosti.

KK Zadar - BC Szolnoki Olaj 71-67 (17-9, 14-13, 20-18, 20-27)

KK Zadar: Jardine, Ivanov 10, Kraljević 10, Lawrence 5, Šango, Sobin 10 (7 sk), Đugum, Ramljak 15 (8 sk, 4 as.), Batur 2, Dijan 2, Car 17, Prostran.

BC Szolnoki Olaj: Simon 5, Horvath 9, Keller 5, Vojvoda 7, Marković, Rakić 3, Warren 18, Bader 3, Ivošev, Oliver 7, Loran 10.