08:07 / 01.06.2021.

Pobjeda Splita nakon produžetka, nastavlja se finalna serija

Treća utakmica finala košarkaškog doigravanja za prvaka Hrvatske izmedu Zadra i Splita donijela je prvu pobjedu igrača Mile Karakaša. Slavili su Splićani na Gripama nakon produžetka rezultatom 83:75 i tako smanjili vodstvo Zadrana u finalnoj seriji na 2:1.

Izvrsno su košarkaši Zadra ušli u susret te su nakon prve dionice vodili 10:24. Zaigrali su Splićani bolje u drugoj četvrtini te su gosti imali prednost na poluvremenu 29:35. I treći period ponudio je zanimljivu košarku te je na ulasku u zadnjih deset minuta Zadar imao vodstvo 54:59.

Dvije minute ostale su do kraja, bilo je 72:71 za sastav s Gripa.  74:74 stajao je rezultat na semaforu 32 sekunde prije kraja. Loptu je izgubio Junaković, Ukić je uzeo sve u svoje ruke osam sekundi do kraja, šutnuo je i promašio. Završilo je 74:74 i otišlo se u produžetak.

Ugasio se Zadar u produžetku i Split je slavio ranije spomenutim rezultatom. Do pobjede ih je predvodio briljantni Roko Ukić s 30 koševa dok je kod Zadra najviše 16 postigao Justin Carter.

Četvrta utakmica igra se ove srijede, također na Gripama, eventualna peta igrala bi se u Krešinom domu. Prvak će postati momčad koja prva stigne do tri pobjede.