Poraz kod Cedevite Olimpije košarkaše Zadra još više približio ABA 2 ligi

08.02.2020.

21:30

Devetnaesto kolo ABA Lige donosi još jedan poraz za ekipu Danijela Jusupa, Zadar je izgubio u Ljubljani od Cedevite Olimpije rezultatom 90:82.Najbolji pojedinci Zadra bili su Ivanov s 18, Allen 16 te Mavra 14 poena.

Tijekom cijele prve dionice momčad Zadra održava vodstvo te nakon 10 minuta vodi 28:22.

Nakon nekoliko minuta igre u drugoj četvrtini Zadrani se odvajaju na maksimalnu prednost od +10 (34:24). Serijom od 16:3 domaćini su otopili prednost Zadra, ali se na poluvrijeme ipak otišlo vodstvom gostiju 50:47.

U drugi dio bolje ulazi Zadar, ali domaćini ponovno završavaju period velikom serijom od 16:4 za prednost 72:65 pri ulasku u zadnju četvrtinu.

Jedino vodstvo Jusupove ekipe u posljednjoj dionici bilo je 73:72, ali do kraja nisu uspjeli uzeti dva boda iz Slovenije.

Iduću utakmicu Zadar će odigrati sutra protiv Hermesa u sklopu domaćeg prvenstva.