22:40 / 06.02.2016.

Poraz košarkaša Zadra kod Partizana

Dvadeset i treće kolo regionalne ABA lige donijelo je 13 poraz košarkaša Zadra. Rezultatom 87:76 u Beogradu ih je nadigrao Partizan. Šteta, serija 18:2 Partizana sredinom treće četvrtine bila je ključna za nastavak sraza.

U 5. minuti Partizan je već imao dvocifrenu prednost 16:6, nešto kasnije i do tada najvećih +11. Jedini koševi za Zadar bile su dvije trice Coseya. Nakon uvodnih deset odigranih minuta domaćin je vodio 25:18.

Druga četvrtina (13.minuta) Partizan ima 33 a Zadar 26. Uslijedio je period odlične igre Zadra koji se približio na 33:32. Prvo vodstvo momčad iz Višnjika imala je u 18. minuti, kada je svojom trećom tricom Cosey odveo Zadar do 39:40 a napad kasnije i novim dalekometnim ubačajem do 39:43.  Točku na „i“ prvih dvadeset minuta stavio je košem za 41:45 Marko Ramljak.

Koševima Delaša i Kraljevića na otvaranju treće dionice Zadar odlazi na 41:49.  Serijom 18:2 Partizan dolazi do 59:51 u 28. minuti dok je rezultat uoči zadnjih deset minuta bio 64:58 za domaćina.

Tricom Vrapca Partizan je otišao u 32. na 70:60 a isto vodstvo imali su i tri minute prije kraja ogleda (76:66).  Susret su u konačnici mirno priveli kraju u svoju korist rezultatom 87:76.

Edo Murić kod Partizana postigao je najviše 18 koševa dok je kod Zadra najučinkovitiji s 19 koševa bio Glenn Cosey.