06:08 / 21.05.2021.

PORAZ OD GORICE Majstorica u Krešinom domu odlučuje o plasmanu u finale

U drugoj utakmici polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Gorice rezultatom 79:76. Serija je tako izjednačena na 1-1 te će se o putniku u finale odlučivati u majstorici u Dvorani Krešimira Ćosića.

Točno minutu prije kraja rezultat je, nakon koša i promašenog dodatnog bacanja Onuakua, bio izjednačen, 74:74. U sljedećem napadu Borna Kapusta pogodio je fantastičnu tricu baš preko Onuakua za 77:74. Bio je to njegov prvi (i jedini) koš na utakmici, nakon kojega je Mršić pozvao time-out, kada je na semaforu ostalo tek 35 sekundi.

Kodi Justice promašio je ulaz, da bi Domagoj Vuković pokupio skok u napadu i izborio prekršaj. Krilni centar Zadra pogodio je oba penala i smanjio na -1, 77:76. Ovaj put je, 22 sekunde prije kraja, minutu odmora pozvao Sesar. Gorica je uspjela potrošiti čak 10 sekundi prije nego li je Zadar napravio prekršaj na Ivanu Majcuniću, koji je bio mirne ruke s penala za 79:76.

Zadru je ostalo 12 sekundi za posljednji napad u kojemu je Mavra promašio tricu za produžetak, Lovro Mazalin je uhvatio skok u obrani i tu je priči bio kraj.

Karlo Uljarević, bivši igrač Zadra, bio je prvo ime pobjedničkog sastava sa 22 koša, po 11 su postigli Lovro Mazalin i Mate Kalajžić (6 asistencija), a po 10 Ivan Majcunić i Ante Mašić. Zadar su predvodili Chinanu Onuaku sa 17 te Kodi Justice sa 15 poena, no individualno i kolektivno bilo je to vrlo mršavo izdanje Mršićevih igrača