21:56 / 29.05.2015.

Porazom na Višnjiku od Cibone, Zadar zaključio sezonu

Košarkaši Zadra poraženi su i u drugoj utakmici poluzavršnice doigravanja od Cibone te su tako završili sezonu. Cibonu je u Višnjiku slavila rezultatom 73:71 te je tako izborila plasman u finale gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Cedevite i Zagreba.

S 8:0 domaćini su krenuli u susret dok su u 10 minuti imali i velikih +11 (24:13). Uslijedilo je razdoblje dobre Cibonine igre koja se vraća u susret te u 17. minuti i vodi 36:34 dok se na odmor otišlo prednošću Zadra 45:40.

Zanimljivo je bilo i u trećoj dionici dok su Zadrani uoči zadnjih deset minuta imali 6 koševa prednosti. Četvrta četvrtina bila je i više nego neizvjesna, minutu prije kraja Zadar vodi 71:70.

Dvadeset i pet sekundi ostalo je do isteka susreta, Ilijevski pogađa za 72:71 za Cibonu. Imali su domaćini puni napad i priliku da stignu do pobjede, međutim, Bašić se spetljao i izgubio loptu dok je Sirišćević realizirao jedno od dva svoja slobodna bacanja za konačnih 73:71.

Do plasmana u finale Vukove je predvodio Marin Rozić sa 16 koševa dok je kod Zadra najviše 18 dao Ive Ivanov.