21:23 / 25.11.2020.

Porazom od Škrljeva, Puntamičani ostali bez Final Eighta Krešinog Kupa

Košarkaši Sonik Puntamike nisu se uspjeli plasirati na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića. Bolja od njih u osmini finala bila je momčad Škrljeva, koja je slavila rezultatom 66:83. Nešto bolji od ostalih kod Puntamičana bio je Tomislav Cvitković sa 16 koševa.

Unatoč dobrom ulasku u utakmicu i vodstvu 18:10 nakon prve četvrtine, nije to večeras bio pravi Sonik, onakav kakvoga smo navikli gledati većim dijelom ove sezone.

Škrljevo se brzo vratilo u egal i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 35:35, da bi u nastavku gosti potpuno preuzeli kontrolu. Sonik je u šest minuta postigao samo jedan koš, a Škrljevo serijom 18:2 odjurilo na +16, 37:53. Tu je priči bio kraj, jer se Puntamičani više nijednom nisu uspjeli vratiti makar na jednoznamenkasti zaostatak.

U pobjedničkim redovima najbolji je bio dvojac Jure Gunjina (21 p) i Josip Barnjak (19 p), dok su kod Sonika dvocifreni bili samo Tomislav Cvitković (16 p) i Jakov Vladović (15 p). KOMPLETNA STATISTIKA

Nakon ispadanja Diadore od Osijeka i Sonik Puntamike od Škrljeva, u ovosezonskom izdanju Krešinog kupa ostala je samo jedna zadarska momčad, KK Zadar, koji u osmini finala igra protiv Cedevite junior.