Puntamičani uvjerljivo nadigrali zagrebački Agrodalm

05.04.2019.

10:01

U prvoj polufinalnoj utakmici final foura Prve muške lige Sonik Puntamika u Jazinama je dočekala Agrodalm. Slavljem 90:66 poveli su 1-0 u seriji koja se igra na dvije pobjede. Najučinkovitiji u domaćem sastavu bili su Teo Petani s 13 poena, Eddi Jurjevic sa 12 i Atelj sa 11.

Već su se nakon 3 minute domaćini odvojili na dvoznamenkastu razliku (18-8). Izrazito učinkovita prva četvrtina rezultirala je s čak 30 poena Sonika te su nakon 10 minuta vodili sa +20 (30-10).

Serija gostiju od 13-3 na ulazu u drugu dionicu ih je vratila na -10 (33-23), 5 minuta do poluvremena.

Uozbiljili su se Zadrani te nisu dali gostima da se spuste na jednoznamenkastu razliku pa su na poluvrijeme otišli vodstvom od 52-35.

Ponovno vraćaju vodstvo preko dvadeset razlike igrači Sonika nakon 5 minuta u nastavku (61-40). Treća četvrtina završava rezultatom 72-50.

U posljednoj dionici nisu Puntamičani pustili Agrodalmu da se približi na dohvatljivu razliku i vrati utakmicu u egal, te su mirno priveli kraju ovaj prvi dvoboj polufinalne serije.

Druga utakmica je na rasporedu za 3 dana (7.4.) u Sportskoj dvorani Pešćenica sa početkom u 18 sati.