Rezime sportske 2013. godine

31.12.2013.

10:49

Godina koja je na izmaku bila je poprilično teška i neizvjesna za najjače zadarske sportske klubove. Vjerujemo da će 2014. biti puno bolja što svim našim predstavnicima od srca i želimo.

U posljednjem kolu košarkaši Zadra pobjedom protiv Splita osigurali su ostanak u regionalnoj ABA ligi dok su u državnom prvenstvu stigli do finala gdje ih je s glatkih 3:0 svladala Cibona. Spas u zadnjem kolu izborili su i nogometaši remijem na Stanovima sa Splitom.

Uspješnu sezonu imali su kuglači koji su bili drugi u prvenstvu dok su drugo mjesto osvojili i na Europa pokalu u Augsburgu.

Stolnotenisači Donata bili su peti u Superligi, košarkašice su sezonu završile na devetom, a odbojkaši Zadra na 11. mjestu.

Razloga za zadovoljstvo imaju jedriličari, Šime Fantela i Igor Marenić brončani su na Europskom prvenstvu u talijanskoj Formiji dok im je pripalo zlato na Mediteranskim igrama. Srebro s Mediteranskih igara u vitrinama je i Enie Ninčević i Romane Župan.

Vrijedi istaknuti i srebro s te smotre boksača Josipa Bepa Filipija te brončanu medalju veslača Luke Baričevića na Europskom juniorskom prvenstvu u Minsku u sastavu četverca na pariće dok je Jadranov četverac s kormilarom u kojem su bili braća Begović, Ledenko i Čakarun najbolji u Hrvatskoj.

Svoju dominaciju trećom uzastopnom titulom državnog prvaka u tekvandou u kategoriji do 87 kilograma potvrdio je Nikola Bojo, plivačica Laura Čizmin, brončana je na zimskom a sestra joj Katja na ljetnom državnom prvenstvu. Plivač Jadere, Leo Bavdek kadetski je prvak na 800 metara slobodno.

Boje Zadra uspješno su zastupali na Europskom prvenstvu za plivače s Down sindromom, Jurica Milin i Lucija Mijolović. Jure je osvojio u Portugalu srebro i broncu dok je Luce bila brončana.

Rezime 2013. zaključimo i s još jednom lijepom viješću koja je snažno odjeknula kako u Hrvatskoj tako i van granica Lijepe naše. Jedan od ponajboljih svjetskih nogometnih klubova engleski Chelsea u svoje redove doveo je mladog Zadranina Stipu Pericu koji je tako dokazao da se marljivim radom i upornošću i san može pretvoriti u stvarnost.

Svi našim sportašima želimo sretnu 2014. i nadamo se još boljim rezultatima od ovih koje su ostvarili u godini koja odbrojava svoje posljednje minute.