Rukometaši Veszprema pobjednici SEHA lige

07.09.2020.

06:58

Rukometaši mađarskog Veszprema osvajači su regionalne SEHA lige nakon što su u finalu završnog turnira u Zadru svladali skopski Vardar sa 35-27.Treće mjesto osvojili su igrači Meškova koji su rezultatom 29:24 bili bolji od PPD Zagreba.

Tijekom svih 60 minuta bili su bolji te je njihova pobjeda u potpunosti i zaslužena.Tako su igrači Veszprema stigli do trećeg naslova dok je Vardar ostao na pet titula pobjednika SEHA lige.

Treće mjesto osvojili su igrači Meškova koji su rezultatom 29:24 bili bolji od PPD Zagreba. Stigli su Zagrebaši u 50. minuti do izjednačenja 21:21 i tu su stali te je sastav iz Bresta u konačnici mirno susret priveo kraju u svoju korist. Andrei Yurynok sa 7 golova bio je prvi strijelac Meškova dok je kod PPD Zagreba najviše 5 golova dao Nemanja Obradović.

Izabrana je i najbolja momčad lige. Tu su vratar Veszprema Rodrigo Corrales koji je ujedno proglašen i najboljim igračem cijele sezone. Uz njega tu su još David Mandić (PPD Zagreb), Alexander Shkurinskyi (Meshkov), Lovro Jotić (Vardar 1962), Jorge Maqueda (Veszprem), Gasper Marguc (Veszprem), Andreas Nillson (Veszprem) i Blaz Blagotinsek (Veszprem).

Dodajmo, da je ovo bio pri turnir u ovom djelu Europe u doba pandemije koronavirusa na kojem je mogao prisutvovati i određen broj posjetitelja. Organizatorima idu sve pohvale na vrhunskoj organizaciji, a cijeli turnir i odigran je pod visokim epidemiološkim mjerama.