Treći uzastopni poraz Zadra u ABA ligi, izgubili i od Olimpije

15.10.2018.

07:52

Vikend u kojem su u nešto više od 24 sata odigrali dvije utakmice, košarkaši Zadra okončali su s dva poraza. Prvo Zabok u HT Premijer ligi pa sinoć i Olimpija u regionalnoj ABA ligi bili su bolji od momčadi s Višnjika.

Nakon izgubljenog dvoboja protiv Zaboka u HT Premijer ligi u subotu, Zadrani su danas potpisali kapitulaciju i protiv Petrol Olimpije koja je u Ljubljani u trećem kolu ABA lige slavila rezultatom 91:81. Porazu je kumovao loš skok, ali i slab učinak iza linije za tri poena gdje su gosti ostali na niskih 24 posto.

Već nakon prve četvrtine dalo se naslutiti kako će Zadrani u Ljubljani ostati kratkih rukava. Olimpija je nakon deset minuta dvoboja otišla na prednost od 13 koševa razlike (29:16), no igrači Aleša Pipana tu su razliku u 15. minuti uspjeli svesti na samo minus četiri poena.

No, potom se opet probudila domaća momčad kojoj je trebala tek minuta da opet povedu s 11 koševa i natjeraju Pipana na minutu odmora. S tom razlikom se na kraju otišlo na predah.

U trećoj četvrtini Zadrani su odigrali puno ozbiljnije, prvenstveno u obrani, što je rezultiralo smanjenjem prednosti Olimpije u 29. minuti na samo tri razlike. Ipak u posljednjoj četvrtini Zadrani nisu uspjeli napraviti iskorak potreban da se utakmica pobijedi već je Olimpija uz kontrolu rezultata susret relativno mirno privela kraju u svoju korist.

Unatoč porazu igrači Zadra malu satisfakciju mogu pronaći u puno boljoj igri negoli su to prikazali dan ranije kada su izgubili od Zaboka. S druge strane odigrali su utakmicu u kojoj su još jednom primili preko devedeset koševa što sada više nije slučajno.

Luka Božić predvodio je strijelce Zadra s 20 koševa, dok su kod Olimpije sa po 19 koševa najefikasniji bili Jan Špan i Miha Lapornik.

S tri poraza u isto toliko utakmica Zadar se, uz Cibonu nalazi na posljednjem mjestu ljestvice, a priliku da upiše prve bodove u ovom natjecanju imat će u nedjelju kada na Višnjiku dočekuju crnogorski Mornar.