Usponi i padovi protiv Igokee, ali za sedmu pobjedu, na kraju 69 - 60

30.11.2015.

18:46

Autor: Toni Pajkin

Dobro je trener Nazor govorio da bez ratničkog pristupa Zadar neće do pobjede. Pokušali su tricama pokazati tko je gazda na VIšnjiku, ali katastrofalan šut ih je uveo u niz pogrešaka i na početku nije izgledao da će završiti dobro. Preokret u trećem dijelu i mirnoća u završnici su presudili.

Dugo su se košarkaši Zadra "tražii" u večerašnjoj utakmici. Srećom Igokea nije iskoristila sve što je trebala i mogla u prvom poluvremenu. Pogotovo kad su košarkašima Zadra dosuđene  tehničke i namjerne greškeu nizu . Gosti su promašili i umjesto da su vodili više od deset razlike, dopustili su Zadru da "izgubi" prvi dio utakmice s pristojnih 6 razlike.

U drugom dijelu Zadar je zaigrao ratnički, pogotovo u obrani. Nanizali su nekoliko kontranapada i nakon 5 minuta došli i do vodstva 40 - 39. Na kraju trećeg dijela je bilo 5 razlike, 50 - 46. Ramljak i Krajević držali su Zadrane svojim koševima.

U zadnjoj četvrtini gosti su se zaprijetili, ali Coseyeva trica vratila je Zadranima mirnoću i vodstvo od 7 razlike 53 - 46, sedam minuta prije kraja.

Minutu poslije bilo je 10. Opet Cosey pogađa. Što su mu bili prvi prvi koševi ne samo u nizu, vec u utakmici. Šango je potom tricom "digao" publiku za vodstvo od 11 razlike. A gosti su konačno "pukli", kad je Delaš pogodio još jednu tricu za Zadar za 13 razlike, potom i 15. Tri minute prije kraja Zadrani su se opustili i gosti su ublažili poraz.