21:17 / 14.11.2018.

Uvjerljiva pobjeda košarkaša Zadra protiv Alkara

Košarkaši Zadra pobijedili su u susretu sedmog kola HT Premijer lige u dvorani Krešimira Ćosića momčad Alkara iz Sinja rezultatom 99:71. Luka Božić s 22 koša bio je prvi strijelac momčadi s Višnjika dok je u redovima Alkara najviše 16 postigao Vučić.

Već nakon prvih deset odigranih minuta Zadar je vodio 24:12 a nešto kasnije i 29:12. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 50:31 za domaćina.

Sinjani su bolje otvorili nastavak te su u dvadeset i trećoj minuti stigli na zaostatak od jedanaest koševa (55:44). Zaigrali su Zadrani zatim opet bolje te su na ulasku u zadnju dionicu imali vodstvo 77:55.

Ništa značajnije nije se dogodilo u tom periodu te je Zadar tako upisao petu pobjedu u ovom natjecanju.

Luka Božić s 22 koša bio je prvi strijelac momčadi s Višnjika dok je u redovima Alkara najviše 16 postigao Vučić.

Ono što Zadrane sada očekuje je priprema za sljedeće kolo u regionalnoj ABA ligi i gostovanje u ponedjeljak kod momčadi Cibone.