Važna pobjeda košarkaša Zadra

14.12.2013.

21:53

Dvanaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je petu pobjedu u sezoni košarkaša Zadra. Rezultatom 89:76 u dvorani Krešimira Ćosića pobijedili su Radnički iz Kragujevca.

Zanimljivih prvih dvadeset minuta gledali smo na Višnjiku. Vrlo rano, već u 6. minuti domaćini su poveli 14:2, tu njihovu prednost gosti brzo anuliraju i početkom druge četvrtine vode 21:20.

Igrala se 18. minuta, košem Sobina, Zadar odlazi i do tada najvećih +13 dok je na poluvremenu rezultat glasio 53:42 za igrače trenera Hrvoja Vlašića.

Odlično su Zadrani krenuli u nastavku, u 25. minuti imaju vodstvo 59:45, serijom 9:0, Radnički se vraća u susret te je uoči odlučujućih deset minuta bilo 68:60 za domaći sastav.

Posljednji period protekao je u dominaciji Zadra koji je na kraju stigao do pobjede u uvodu spomenutim rezultatom.

Marko Šutalo s 22 koša opet je bio prvi strijelac dok je odličnu partiju odigrao  Josip Sobin koji je postigao 21 koš uz stopostotan šut za dva 10/10.

Sljedeći protivnik  koji očekuje Zadar je u Ljubljani momčad Olimpije.

Zadar – Radnički 89:76 (20:16, 53:42, 68:60)

Zadar: Šutalo 22, Lawrence 6, Đugum 2, Batur 9, Prostran 12, Sobin 21, Dijan 12,Ramljak5,Bašić,Perić,Kraljević
Radnički: Seeley, Janković, Lešić 21, Jović 2, Mlađan 14, Kalinić 6, Birčević, Dimić 1, Balmazović, Brkić 18, Jevtović, Marinović 14