VELIKA POBJEDA ZADRA Carter povukao Zadar do slavlja kod Cedevite Olimpije

05.12.2021.

14:24

U dvoboju 10. kola AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra pobijedili su na gostovanju Cedevita Olimpiju rezultatom 74:73. Zadrani su do pobjede stigli na krilima Justina Cartera koji je utakmicu završio sa 19 koševa , 8 skokova i 7 asistencija.

Sve dobro što su Zadrani gradili kroz tri dionice susreta uspjeli su upropastiti u samo tri minute zadnje četvrtine kada su domaći igrači serijom od 7:0 poravnali rezultat. Nalet Cedevita Olimpije i zadarski post od gotovo pet minuta bez koša zaustavio je Carter s pet vezanih poena. U posljednjih 30 sekundi Zadar je imao vodstvo od 74:72, a tragičar kod Olimpije na kraju je bio Jacob Pullen koji je promašio jedno slobodno bacanje i tu je priči kraj.

Uz Cartera u redovima Zadra dvocifreni su bili još Martin Junaković i Dominik Mavra sa po 14 koševa, dok je Thompson ubacio devet poena uz pet skokova. Kod domaćina najefikasniji s 14 ubačaja bio je Auguste.

Drugom pobjedom, uz osam poraza, Zadar se sada po učinku izjednačio sa Splitom s kojim dijeli posljednje mjesto ljestvice. U idućem kolu Zadrani će za sedam dana na Višnjiku ugostiti Mornara iz Bara.