21:08 / 11.12.2020.

Zadar "demolirao" Cibonu pod Tornjem

U 13. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra slavili su na gostovanju kod Cibone rezultatom 62:81.Zadrane su do slavlja predvodili Dominik Mavra s 20 poena, dobro su mu asistirali Jan Palokaj i Dominic Gilbert sa 10 ubačaja.

Nakon uspavanog početka prve dionice, Zadrani su imali prednost od 13:18.

Zakucavanjem Dominica Gilberta, momčad Veljka Mršića se nakon minute igre u drugoj četvrtini odvaja na najveću prednost (13:22). Serijom 13:2 Vukovi  preuzimaju vodstvo pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Ipak, momčad Zadra ponovno dolazi do prednosti te na odmor ide s prednošću 35:40.

Rezultat je tri minute do kraja treće četvrtine glasio 50:54, no Zadrani serijom od 6:0 odlaze na dvoznamenkastu prednost pri ulasku u posljednju dionicu, 50:60.

Zadnja četvrtina otvorena je tricom Kodija Justica za +13, te nakon bacanja Mavre i polaganja Gilberta Zadar odlazi na velikih +17 (50:67). Kontroliranom obranom do kraja utakmice, Zadar je zasluženo slavio te došao do 10 prvenstvene pobjede.

Nakon 13. kola sastav Veljka Mršića nalazi se na prvom mjestu s omjerom 10-2. Iduća utakmica igra se već za dva dana, u sklopu ABA Lige Zadar ide na gostovanje Igokei u Laktaše.