Zadar "ispio" Cedevitu

23.04.2013.

20:32

Do važna dva boda stigli su košarkaši Zadra. Na Višnjiku su porazili najvećeg favorita prvenstva zagrebačku Cedevitu 85:77.

Odličnu košarkašku predstavu gledali smo na Višnjiku. Derbi susret 8. kola A-1 lige za prvaka između Zadra i Cedevite nakon četrdeset odigranih minuta pripao je igračima Ante Nazora koji su slavili 85:77.

Domaćin je odlično krenuo u ogled, već u 6. minuti imali su prednost od 11 koševa koju su sredinom druge četvrtine povećali i na +16. U preostalom periodu prvog djela igrači Cedevite uspjeli su tek nešto ublažiti to vodstvo te se na odmor otišlo rezultatom 48:37 za Zadar.

Treću dionicu bolje su odradili gosti te su uoči odlučujućih deset minuta zaostajali za Zadrom svega pet koševa. Kao što se i očekivalo, uslijedila je uzbudljiva završnica. Cedevita je u 36. minuti preko Tomasa po prvi put i povela. Probudio se tada i Zadar, serijom 7:0 odlazi na 76:70 te je na kraju susret dosta mirno i priveo kraju u svoju korist ranije spomenutim rezultatom.

Najviše 22 koša kod Zadra dao je Ante Delaš dok je Wright kod poraženih ubacio 28 koševa. U sljedećem kolu koje se igra u petak, Zadrane očekuje novi derbi, na Višnjik stiže Cibona dok se Cedevita sastaje sa Zagrebom.